Autorkou textů a fotografií je Stanislava Srbová.

Kytičky z lýka

základní kytička Základní návod
Postup na základní kytičku nafocený podrobně, krok za krokem. Rozhodně doporučuji tímto návodem začít a ze všeho nejdřív se techniku naučit na této základní kytičce. Všechny další kytičky a hvězdičky jsou od ní odvozeny - princip navlékání smyček na kolíčky je stejný, stejně tak obšívání.
střapatá kytička Střapatá kytička
Střapatá kytička je v podstatě základní kytička (vyrobíte ji přesně podle prvního návodu), které po dokončení rozstříháte okvětní lístky.
kytička s prošívaným středem Kytička s prošívaným středem
Jednoduchá modifikace základní kytičky, nejlépe vypadá, když je vyrobena z hodně kontrastních barev.
drátěný pavouček Drátěný pavouček
Opět v podstatě upravená základní kytička - princip není těžký, s drátkem se ale (výrazně) hůř pracuje. Na pavoučka potřebujeme drátek o tloušťce 1 mm, druhý drátek stejné barvy o tloušťce 0,3-0,5 mm, dále dva korálky na oči a skleněnou čočku nebo kamínek na tělíčko.
kytička s kamínkem Kytička se skleněným středem
Základní kytička se skleněnou čočkou uzavřenou ve středu.
hvězdička obyčejná Hvězdička
Jednoduchá hvězdička z papírového lýka - dekorace pro období adventu. Hvězdičky se dají spojovat do efektních řetězů a girland, lepit na dárky atd. Tato hvězdička je (podobně jako základní kytička) výchozím vzorem pro všechny další (složitější) hvězdičky.
Malá vlněná brož Malá vlněná brož s knoflíčky
Brož o průměru cca 5 cm, vyrobená na tvořítku Clover. V návodu na tuto brož se dozvíte, jak zakomponovat brožový můstek do výrobku během práce tak, aby tam již byl napevno vetkaný a nemusel se později přišívat nebo lepit.
Trojbarevná kytička Trojbarevná kytička
Tuto kytičku můžete vyrobit na tvořítku Clover, když použijete všechny 3 kruhové nástavce. Jedná se o "obyčejnou" základní kytičku, postup je v principu naprosto stejný, jako u dvoubarevné kytičky na základním tvořítku.
Zápich Zápich
Na tomto odkazu najdete fotonávod pro výrobu zápichu - tedy jak udělat "stonek s lístečky" a jak jej připevnit k již vyrobené kytičce.

AKTUALITY


KDE NÁS UVIDÍTE

akce chystané na jaro 2018

Tvořivá Olomouc
10.-11. března, SŠ polytechnická - technologická hala, Rooseveltova 79, Olomouc

Výstava kreativity v Praze-Dubči
16.-18. března 2018, náš stánek s workshopem se nachází v Sokolovně

Kreativ Soběslav
23.-24. března, Kulturní dům Soběslav