Kytička s prošívaným středem

Jednoduchá úprava základní kytičky, se kterou dosáhnete výrobku se zajímavým středem. Je vhodné použít kontrastnější barvy lýka (tmavá/světlá), aby vzor pěkně vyniknul.
Pro výrobu této kytičky budeme kromě tvořítka a jehly potřebovat ještě jednu pomůcku - např. pletací jehlici, špejli - prostě cokoli přiměřeně tenkého, co bychom mohli použít k vytvoření otvoru uprostřed kytičky.

Celé "kouzlo" tohoto výrobku spočívá v tom, že od úplného začátku držíme pletací jehlici (popř. špejli nebo podobnou pomůcku) ve středu budoucí kytičky a celou (základní) kytičku prostě vyrobíme kolem ní - nejprve první barvou větší spodní kytičku, pak druhou barvou menší horní kytičku a následně opět první barvou obšití kytičky, tak jak to známe ze základního návodu.


prošívaná kytička

prošívaná kytička

prošívaná kytička

prošívaná kytička

prošívaná kytička

Jakmile máme hotovou celou základní kytičku se "zabudovanou" jehlicí, včetně závěrečného obšití, necháme si kytičku ještě na tvořítku a vytáhneme jehlici, po které nám uprostřed zůstane otvor.

prošívaná kytička

Na jehlu si opět navlékneme cca půl metru dlouhý kus lýka první barvy (tj. té, kterou jsme obšívali) a prošijeme kytičku vždy středovým otvorem a postupně všemi mezerami mezi okvětnímu lístky.

prošívaná kytička

prošívaná kytička

prošívaná kytička

Jakmile prošijeme všechny mezery, konce tohoto prošívacího lýka na zadní straně kytičky zauzlujeme, kytičku sundáme z tvořítka, ostříháme přečnívající zbytky lýka, vytvarujeme okvětní lístky a máme hotovo.

AKTUALITY


KDE NÁS UVIDÍTE

akce chystané na jaro 2018

Tvořivá Olomouc
10.-11. března, SŠ polytechnická - technologická hala, Rooseveltova 79, Olomouc

Výstava kreativity v Praze-Dubči
16.-18. března 2018, náš stánek s workshopem se nachází v Sokolovně

Kreativ Soběslav
23.-24. března, Kulturní dům Soběslav